Okolica

Dom Jasminspa

Dom JASMINSPA znajduje się na obrzeżach miasta Ełk

Pomiędzy dwoma jeziorami Szarek i Ełckim – magia tego miejsca sprawia, że każdy kto tu zawita chce tu wrócić.

Malowniczo położone Krajobrazy, piękne tereny sprzyjają zarówno wypoczynkowi aktywnemu jak i błogiemu relaksowi nad brzegiem czystych jezior, rzek, strumyków. Na tych aktywnych czekają szlaki wodne rowerowe i piesze. Każdy turysta znajdzie odpowiednią dla siebie formę relaksu.

Nasz Mazurski region charakteryzuje się doskonałą tradycyjną kuchnią którą warto skosztować. Na długo zostanie zapamiętany smak kiszki ziemniaczanej, pierogów, kartaczy, bigosu oraz przepysznej rybki  codziennych połowów rybackich z okolicznych jezior. Bogato rozwinięta branża gastronomiczna godnie Państwa ugości.

Jeziora Mazurskie to raj dla wędkarzy. Szybko wpadną w Państwa ręce okonie, liny, leszcze, węgorze, sielawa czy płotka.

W ramach odpoczynku zapraszamy do Muzeum Kropli Wody, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Jeziora,Muzeum Historycznego Ełku.


Warto odwiedzić  Park Wodny z licznymi zjeżdżalniami, saunami, komorą lodowa. Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji jest  siłownia ogólnodostępna na świeżym powietrzu, bezpłatne korty tenisowe, place zabaw, boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożna. Można zagrać w szachy i inne gry logiczne. Fantastyczna rozrywka to park linowy – z kilkoma trasami (dla małych i większych dzieci).
Na miłośników sportów wodnych czekają łódki, kajaki, motorówki, przejażdżki bananem, spływy kajakowe oraz słoneczne i wodne  kąpiele na Plaży  Miejskiej.
Nasz dom jest domem całorocznym – zapraszamy zatem zarówno w cieplejszych jak i chłodniejszych okresach roku.
Na miłośników koni czekają liczne ośrodki jeździecki w Ełku i okolicach, kręgielnie i inne formy rozrywki. Ełk to również  Mazurska Stolica Kultury i szeroko rozbudowana oferta imprez dla różnych grup odbiorców : koncerty, festiwale, kabarety, filmy, wystawy, festyny.
Ełk położony jest w niedalekiej odległości od wielu miast turystycznych : Augustów, Pisz, Olecko, Gołdap, Giżycko, Mikołajki które zachęcają również do odwiedzenia swoimi atrakcjami min. park linowy,stoki narciarskie, obrotowa kawiarnia w Gołdapi na Pięknej Górze, Safari w miejscowości Zatyki, Stańczyki, Bunkry w Gierłoży, Święta Lipka czy rejsy statkiem w Augustowie.

Będąc w Ełku koniecznie trzeba zobaczyć:

  • Ełcką Kolei Wąskotorową, która powstała w 1910 – 1917 roku
  • Wieżę Ciśnień z 1895 roku
  • Ruiny dawnego Zamku Krzyżackiego z XIV wieku
  • most z 1913 roku
  • kościół w stylu neogotyckim p/w Najświętszego Serca Pana Jezusa z XV w.
  • Kościół Katedralny w stylu neogotyckim p/w Św. Wojciecha (1853 – 1895)
  • Zbór Kościoła Chrześcijan Babtystów z 1905 r
  • Kościół Ewangelicko- Metodystyczny
  • Cerkiew Prawosławna z 1958 roku
  • Park Miejski
Close Menu